اخبار بهمن سبز, اخبار پروژه ها, اخبار تصویری, اخبار سینما ها

بازدید رئیس حوزه هنری از پروژه توسعه سینما آزادی/ پردیس آزادی تا پایان سال ۱۰ سالنه می‌شود

بازدید رئیس حوزه هنری از پروژه توسعه سینما آزادی/ پردیس آزادی تا پایان سال ۱۰ سالنه می‌شود

محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری و حمیدرضا جعفریان رئیس سازمان سینمایی سوره از پروژه نوسازی و تبدیل پردیس سینما آزادی به مجموعه فرهنگی چند منظوره با ۱۰ سالن نمایش سینمایی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی بهمن سبز، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری، حمیدرضا جعفریان رئیس سازمان سینمایی سوره، هادی اسماعیلی مدیرعامل موسسه بهمن سبز و محمدمهدی روحی عضو هیئت مدیره بهمن سبز از پروژه نوسازی پردیس سینمایی آزادی تهران بازدید کردند.

در این بازدید که با حضور مدیران ارشد و معاونان موسسه بهمن سبز برگزار شد، مدیران حوزه هنری با ابراز رضایت از روند پیشرفت پروژه بر لزوم راه‌اندازی سالن‌های سینمایی جدید این مجموعه تا پایان سال تاکید کردند.

پروژه توسعه و تبدیل پردیس سینما آزادی به مجموعه فرهنگی چند منظوره که شامل ساخت سالن‌‌های سینمایی جدید، سالن سینمایی کودک، شهربازی کودکان و فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی است به همت موسسه بهمن سبز از ابتدای دی‌ماه امسال آغاز شده است. در این طرح ۵ سالن سینمایی با ظرفیت بیش از ۳۲۰ صندلی به مجموعه سینمایی آزادی اضافه خواهد شد.

ساخت پردیس‌های فرهنگی چند منظوره خانواده محور برنامه جدید توسعه سینماهای حوزه هنری است که توسط موسسه بهمن سبز اجرا می‌شود. سازمان سینمایی سوره حوزه هنری طی ۴ سال گذشته به نوسازی و توسعه سینماهای خود در دو فاز مختلف پرداخته است؛ در فاز نخست ۶۵ سالن سینمای تازه تاسیس و بازسازی شده به چرخه اکران سینمای ایران افزوده شد که شامل ۲۰ سینما در ۱۲ استان با ظرفیت ۱۰۹۴۵ صندلی بود. در فاز دوم این طرح نیز ٨۶ سالن مورد ساخت و احیا قرار گرفته‌اند.

حوزه هنری انقلاب اسلامی با داشتن ۶۲ سینمای فعال در ۲۱ استان کشور با ظرفیت حدود ۲۰۰ سالن نمایش و ۳۳ هزار صندلی هر سال میزبان یک سوم از کل مخاطبان سینمای ایران است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *