اخبار بهمن سبز, اخبار پروژه ها, اخبار سینما ها, سایر رسانه‌ها

حسینی: گام بعدی حوزه هنری ساخت سالن در شهرهای فاقد سینما است

مدیرعامل مؤسسه بهمن سبز می‌گوید تا پایان طرح توسعه سالن‌های سینمایی حوزه هنری، به ۴۰۰ پرده سینما خواهیم رسید.

سید مصطفی حسینی مدیرعامل مؤسسه بهمن سبز حوزه هنری درباره سهم حوزه هنری در ساخت سالن‌های سینمایی کشور گفت: حوزه هنری تا سال ۱۳۹۸، تعداد ۱۰۳ پرده نمایش داشت که بعد از فازبندی طرح توسعه عمرانی سالن‌های سینمایی و تامین زیرساخت‌ها تا پایان آبان ۱۴۰۱ به ۲۲۰ پرده نمایش خواهد رسید، این بدان معناست که تا پایان سال از ۲۸ هزار صندلی، تقریبا به ۵۰ هزار صندلی خواهیم رسید. البته ۸۰درصد آنها در زمان اوج کرونا بازسازی و در بهترین شرایط خود قرار دارند که از آن جمله می‌توان به پردیس سینمایی عصرجدید گرگان، بهمن شهرکرد، بهمن سنندج، مهرسقز، آزادی بیجار و … اشاره کرد. ناگفته نماند که تا پایان طرح توسعه سالن‌های سینمایی حوزه هنری این عدد به ۴۰۰ پرده خواهد رسید.

او همچنین درباره سینماهایی که به زودی بازگشایی می‌شوند نیز توضیح داد: از ابتدای سال، ما پردیس سینمایی مهر قدس در همدان، پردیس سینمایی مهر هجرت در گنبد و پردیس سینمایی مهرهمافران را در نوشهر افتتاح کردیم که  به ناوگان اکران افزوده شده است. همچنین پردیس سینمایی مهر شاهد در تهران، پردیس سینمایی بهمن در سبزوار، مهر کوهسنگی مشهد و کیهان در آبادان نیز تا پایان آبان ماه سال جاری به چرخه اکران افزوده خواهند شد. ما از شهرهای بدون سینما نیز غافل نشدیم و در موازات بازسازی سینماهای خود در شهرهای فاقد سینما احداث سینماهای جدید را نیز شروع کردیم. شهرهایی مانند سمنان، یزد، میمه، دزفول، نایسر، بجنورد و تعداد دیگری از شهرهای کشور در برنامه طرح توسعه قرار دارند که تا پایان فاز سه به بهره‌برداری خواهند رسید. این نکته را هم اضافه کنم که توسعه و تقویت زیرساخت‌های سینمایی در کشور فقط وظیفه حوزه هنری نیست بلکه متولیان اصلی دیگری دارد که آنها نیز باید بخشی از این وظیفه مهم را بر عهده بگیرند.

حسینی همچنین در ادامه درباره پردیس سینمایی شاهد تهران که قرار است به زودی به شکل رسمی افتتاح شود نیز بیان کرد: این سینما از سه سالن فرسوده و قدیمی به یک پردیس سینمایی شش سالنه تبدیل شد که مطمئنا مورد استقبال شهروندان شمال شرق تهران قرار خواهد گرفت. پردیس سینمایی شاهد دارای یک سالن اصلی به ظرفیت ۲۸۰ صندلی و سالن‌های دیگر هر کدام با ظرفیت ۱۳۰، ۹۰، ۲۸، ۴۴ و سالن ویژه ۱۵ نفره در خدمت علاقمندان به سینما است.  پردیس سینمایی مهرشاهد که طی مدت هشت ماه بازسازی شده است،  از ابتدای شهریور ۱۴۰۱ اکران ازمایشی خود را آغاز کرده و به زودی با حضور مدیران و مسئولین افتتاح و به شکل رسمی فعالیت خود را ازسر می‌گیرد.

مدیرعامل مؤسسه بهمن سبز درباره به روز بودن این پردیس‌های سینمایی در مقایسه با سینماهای مدرن دنیا نیز اظهار کرد: شهرها هرچقدر بزرگتر، پردیس‌های سینمایی هم باید به همان اندازه بزرگتر، بهتر و مدرن‌تر ساخته شوند. امروزه پردیس‌های سینمایی در مال‌های تجاری بسیار بزرگ ساخته می‌شوند و این اتفاق بنظر بنده کار بسیار درست و دقیقی است. چرا که این دو (هم پردیس‌ها و هم مال تجاری) به روی هم تاثیرات مثبت بسزایی می‌گذارند. از یک طرف خریداران مایحتاج روزانه وارد مال‌های تجاری که دارای امکانات زیادی هستند می‌شوند و به دلیل تنیدگی پردیس و مال تجاری مطمئنا جذب سینما هم خواهند شد واز طرف دیگر مخاطبان سینما، به هوای سینما وارد مال تجاری می‌شوند و همانجا خریدهای مورد نیاز خود را انجام می‌دهند.

از همین رو در بازسازی سینماها به‌ روز رسانی سیستم‌های پخش تصویر، ارتقای سیستم صوت، نصب سیستم متمرکز کنترل فیلم و سالن، نصب تامین‌‌کننده برق اضطراری برای سیستم‌های پخش، نصب صندلی‌های ویژه و اصلاح صندلی‌های سالن‌های قدیمی، نصب نمایشگر دیجیتال سردر سینما (تلویزیون شهری)، اصلاح شیب‌بندی سالن‌ها، کف‌سازی و استانداردسازی فواصل، تقویت اکوستیک سالن‌ها به منظور بهبود کیفیت صدا، اصلاح سیستم گرمایشی و سرمایشی، بهسازی و بازسازی سالن‌های نمایش، بهسازی و بازسازی سالن‌های انتظار، نصب سیستم‌های اعلان و اطفای حریق، مقاوم‌سازی سینما، ایجاد فضاهای فرهنگی، خدماتی و تفریحی و دیگر موارد عملیاتی از جمله نکاتی است که برای ساخت پردیس‌های سینمایی توسط گروه فنی و پشتیبانی مؤسسه بهمن سبز در نظر گرفته می‌شود.

منبع: تسنیم

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *