اخبار بهمن سبز, اخبار سینما ها, سایر رسانه‌ها

رئیس حوزه هنری استان زنجان: پردیس‌های سینمایی در تامین سلایق متنوع موفق بوده‌اند

رئیس حوزه هنری زنجان گفت: احداث و بهره‌برداری از پردیس‌های سینمایی با سالن‌های بیشتر و کوچک‌تر در سال‌های اخیر در پاسخگویی و پوشش دهی سلایق متنوع‌تری از مخاطبان موفق بوده است.

 امیر نعمتی با اشاره به اقدامات و ظرفیت‌های استان زنجان در حوزه سالن‌سازی و سینماداری عنوان کرد: متاسفانه هنوز اقدام خاصی در این مسیر انجام نشده است و پیگیر آن هستیم تا با تجهیز سینماقدس که این روزها توسط رسانه‌ها و با مطالبه مردم نسبت به شرایط آن پیگیری می‌شود، بپردازیم.

وی افزود: در حال حاضر مطالبات زیادی از سوی مردم برای احداث سینماهای جدید در استان وجود دارد و روزانه نظرات زیادی در صفحات شبکه‌های اجتماعی‌مان درباره ساخت سینماها دریافت می‌کنیم. دومین سینمای زنجان طی سال های گذشته توسط بخش خصوصی به نام سینما روشا هم تاسیس شد، اما به لحاظ مرکزیت، سینماقدس در بهترین محل جغرافیایی از شهر قرار دارد و باید درباره آن تصمیم‌گیری شود.

نعمتی درباره عملکرد و قرارگرفتن پردیس‌های سینمایی در مال‌ها و مجتمع‌های تجاری در سال‌های اخیر عنوان کرد: این اتفاق خوبی بوده و هست که حوزه هنری در حوزه سینماداری طی سال‌های گذشته حرفی برای گفتن داشته است. همچنین در بازسازی و افزایش گنجایش و استانداردسازی سینماها همواره به عنوان نهاد و سازمانی پیشگام عمل کرده است.

وی ادامه داد: پردیس‌های سینمایی می‌توانند به اکران همزمان چند فیلم در چند ژانر پاسخ دهند و وقتی چند سالن به جای یک سالن بزرگ‌تر در اختیار داشته باشیم، می‌توانیم سلایق متنوع‌تری را پوشش دهیم. قرار گرفتن سینماها در فضای تجاری به تسهیل در رفت و آمد مردم برای چند هدف کمک می‌کنند.

رئیس حوزه هنری این استان درباره سهم بخش خصوصی و دولتی از جریان سینماداری و سالن‌سازی عنوان کرد: قطعاً تشویق بخش خصوصی و مردم به سرمایه گذاری در این امر بهتر است؛ حتی بهتر است بتوانیم واگذاری در این حوزه داشته باشیم. هرچه تصدی‌گری دولت کاهش یابد، می‌توان رشد بهتری را شاهد بود. البته به نظرم حوزه هنری بهترین مدیریت را در عرصه سینماداری در سال‌های گذشته داشته است و اقدامات آن در حوزه تولید محتوا نیز بسیار موثر و مفید بوده است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *