اخبار بهمن سبز, اخبار سینما ها, سایر رسانه‌ها

رشد ۳۵ درصدی «هناس» با آغاز شناورشدن قیمت بلیت/ آخرین روز بهار، پرمخاطب‌ترین روز سینمای ۱۴۰۱ شد

مدیر پخش حوزه هنری می‌گوید که با آغاز طرح شناور کردن قیمت بلیت‌‌های فیلم «هِناس» شاهد افزایش مخاطبین سینما و رشد ۳۵ درصدی مخاطبین شده‌ایم.

سیدعلی طباطبایی نژاد، مدیر پخش و اکران حوزه هنری، درخصوص تأثیرات طرح شناوری بلیت سینماهای این نهاد بر گیشه سینماها گفت: با آغاز آزمایشی طرح شناوری بلیت سینماهای حوزه هنری برای فیلم سینمایی «هناس» در مدت کوتاهی شاهد استقبال مخاطبان از این طرح و رشد تماشاگران این فیلم از ابتدای هفته بودیم. گزارش‌ فروش این هفته سینماها نشان می‌دهد اولین فیلمی که با این طرح اکران شده، در کمتر از یک هفته شاهد رشد ۳۵ درصدی مخاطبان خود بوده است. «هناس» در دو هفته اکران خود ۴۲ هزار مخاطب داشته که ۲۷ هزار مخاطب آن تنها برای هفته دوم اکران هستند.

وی با اعلام این خبر که روز گذشته رکورد تماشاگران سینمای ایران در سال ۱۴۰۱ شکسته شد، بیان داشت: روز گذشته که روز نیم بهای سینماها بود، سینمای ایران جمعا با جذب حدودا ۱۰۶ هزار مخاطب رکورد بیشترین تماشاگر در یک روز در سال جدید را شکست. این اتفاق درحالی رخ داده که پیش از این سه‌شنبه ۹ فروردین‌ماه با جذب حدودا ۹۷ هزار مخاطب و البته قیمت تمام‌بهای بلیت، رکورددار فروش و تماشاگر در یک روز در سال جدید بود که آن رکورد بنابر عادت مخاطبان برای سینمارفتن در روز نیم‌بها رقم خورده بود. درحالی که در ایام نوروز سینماها تمام بها بودند!

طباطبایی‌نژاد ادامه داد: سه‌شنبه هفته گذشته نیز با جذب حدودا ۹۰ هزار تماشاگر رکورد خیلی خوبی ثبت شده بود. همه این رکوردها در روز سه شنبه رخ داده و نشان می‌دهد گزاره گرانی بلیت سینما و تأثیر روانی منفی آن برای کاهش استقبال مخاطبان، گزاره درستی است که می‌بایست برای رونق سینما بدان توجه کرد.

مدیر پخش و اکران حوزه هنری بیان کرد: ما مرحله مقدماتی اجرای طرح قیمت‌گذاری شناور بلیت سینماها را با تکیه بر چهار مؤلفه هفته فیلم، روز نمایش، ساعت تماشای فیلم و کیفیت سالن آغاز کردیم و قیمت‌ بلیت را در برخی سانس‌ها تا ۲۰ هزار تومان نیز کاهش دادیم و در همین مدت کوتاه شاهد بودیم قدرت خرید مخاطبان به شکل محسوسی افزایش پیدا کرده و اقبال به سینما بیشتر شده است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون فیلمسازان و پخش‌کنندگان دیگر نیز مایلند تا به طرح ما بپیوندند و ان‌شاءالله از هفته آینده تعدادی فیلم و سینما به این طرح اضافه شوند. امیدواریم با همراهی فعالان این عرصه و قیمت‌گذاری پویا منطبق بر ارزش‌گذاری محصول، تحولی بر گیشه سینماها رخ دهد.

منبع: تسنیم

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *