اخبار فیلم ها

سینماها از امن‌ترین مراکز در دوران کرونا هستند

به گزارش سایت گیشه ۷، محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی گفت: یکی از مهمترین مباحثی که در حال حاضر روی آن کار می‌کنیم، پیشنهاد سازمان سینمایی برای قرار گرفتن سالن‌های سینما در گروه شغلی ۲ است، این را باید بگویم که کم‌آسیب‌ترین مکان در شرایط فعلی کرونا، سالن‌های سینمایی است.

وی بیان کرد: در واقع از ابتدای شیوع ویروس کرونا، سینماها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند، این شرایط همچنان هم ادامه دارد و سینماها به خوبی از پس رعایت این موارد برمی‌آیند.

این مدیر سینمایی تاکید کرد: در بسیاری از مجتمع‌های تجاری همه فروشگاه‌ها و مغازه‌ها باز است و تنها بخش سالن‌های سینمایی آن بسته است، این در حالی است که تاکید می‌کنم سینماها جزو امن‌ترین مراکز در کرونا است.

وی با اشاره به اینکه انتقال سالن‌های سینما از گروه ۳ به گروه ۲ در مرحله اول تأیید شده است و امیدوار است هرچه سریع‌تر در مرحله نهایی نیز تأیید شود، توضیح داد: متأسفانه بسته بودن سالن‌های سینما طی ماه‌های گذشته صدمه‌های جبران ناپذیری را بر بدنه سینما وارد کرده است، همچنین همه کسانی که در سینماها کار می‌کنند نیز دچار مشکلات اقتصادی شده‌اند.

مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی بیان کرد: مساله بیکاری کارمندان و کارگران سالن‌های سینما خود مشکل بزرگی است که باید به آن توجه کرد، تعداد بسیاری از این افراد در سراسر کشور به دلیل بسته بودن سالن‌های سینما دچار مشکل شده‌اند و بسیاری از آنها بی کار شده‌اند.

وی ادامه داد: البته این را باید بگویم مراکز نیمه دولتی و برخی از پردیس‌های سینمایی شرایطی را فراهم کرده‌اند تا کارمندان سینماها را حفظ کنند، به عنوان مثال برخی از این مراکز تنها نزدیک به ۵ درصد تعدیل نیرو داشته است که این درصد بیشتر مربوط به کسانی بوده است که نزدیک بازنشستگی بودند که در اصل این گروه را بازنشسته کرده‌اند.

این مدیر سینمایی تاکید کرد: این اقدامات خوبی است اما مساله این است که تا کجا می‌توانند این روند را ادامه دهند. سازمان سینمایی در این میان حمایت‌های خود را در بخش‌های مختلف داشته است که از آن جمله می‌توان به پرداخت وام برای سینماهای بدهکار به دفاتر پخش فیلم و ایجاد شرایط مناسب برای اکران فیلم‌های جدید اشاره کرد.

فرجی در پایان گفت: مساله دیگر صاحبان فیلم‌ها هستند، در واقع این گروه از افراد میلیاردها تومان هزینه کرده‌اند و فیلم ساخته‌اند و تنها زمانی بازگشت سرمایه دارند که فیلم‌ها در سینماها اکران شود، تولیدات سینمایی سال جاری و تولیدات سال‌های گذشته همچنان در نوبت اکران هستند و هنوز شرایط برای نمایش این فیلم‌ها فراهم نشده است.

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *