اخبار تصویری

معرفی ‌آثار مهمترین رویداد سینمایی کشور،

فیلم پرحاشیه «حکم تجدید نظر» راهی فجر ۳۹ می‌شود

به نقل از اصفهان امروز: «حکم تجدید نظر» نخستین تجربه کارگردانی کریم پور است، کارگردانی که پیشتر به خاطر فعالیت در فضای مجازی و ویدئوهای کمدی و تبلیغاتی شناخته می شد و حالا توانسته به یکباره راهی جشنواره فیلم فجر شود، نکته دیگر این فیلم ایفا نقش اول اثر توسط یکی دیگر از خوانندگان جوان است که تاکنون هیچ سابقه ای در بازیگری نداشته و بیشتر به واسطه فالوور بالا و طرفدارانش راهی سینما شده است.

سینمای کشور طی نیمه اول سال ۹۹ با چالش‌های فراوانی روبرو بوده است، بروز و شیوع بیماری کرونا از اسفند ماه سال گذشته چرخ تولید و اکران در سینما را به طور کامل متوقف کرد و به اذعان بسیاری از کارشناسان ضربه طولانی مدتی را بر بدنه این هنر وارد کرد.
حال پس از مدتها انتظار دو روز پیش بالاخره بعد از گذشت ماه‌ها فراخوان سی و نهمین جشنواره فیلم فجر منتشر شد، فراخوانی که در نوع خود می تواند امید به آینده سینما در سال جاری را زنده نگه دارد. 
در این میان کارگردانان جوان و پیشکسوت سینما با توجه به اعلام رییس سازمان سینمایی مبنی بر قطعی بودن برگزاری جشنواره فیلم فجر پیش تولید آثار خود را آغاز کرده اند و سینما بار دیگر با سرعت به سمت مسیر همیشگی تولید و عرضه قرار گرفته است.

محمدحسین مهدویان، رضا میرکریمی، مانی حقیقی، مرتضی علی عباس میرزایی، وحید جلیلوند، محسن قرایی، اصغر فرهادی، آرش انیسی، مهدی جعفری و نیما جاویدی از جمله کارگردانان سرشناسی هستند که هم اکنون پیش تولید و یا تولید آثار سینمایی خود را آغاز کرده اند.

محمدامین کریم‌پور با «حکم تجدید نظر» نخستین فیلم بلند سینمایی خود به تهیه‌کنندگی رضا کریمی متقاضی شرکت در جشنواره فیلم فجر ۳۹ است.
«حکم تجدید نظر» نخستین تجربه کارگردانی کریم پور است، کارگردانی که پیشتر به خاطر فعالیت در فضای مجازی و ویدئوهای کمدی و تبلیغاتی شناخته می شد و حالا توانسته به یکباره راهی جشنواره فیلم فجر شود، نکته دیگر این فیلم ایفا نقش اول اثر توسط یکی دیگر از خوانندگان جوان است که تاکنون هیچ سابقه ای در بازیگری نداشته و بیشتر به واسطه فالوور بالا و طرفدارانش راهی سینما شده است. 
خبر ساخت فیلم توسط کریم پور از همان لحظات اول اطلاع رسانی مورد نقد اکثریت اهالی سینما قرار گرفت زیرا وی را بدون هیچ سابقه سینمایی و هنری می دانستند و حال باید دید کریم پور که به هر نحوی راهی سینما شده تا چه حد می تواند در این عرصه موفق باشد. 
او در این فیلم سینمایی از حضور مشاورانی چون رضا کریمی و آزیتا موگویی در کنار خود بهره می‌برد و ژاله صامتی، همایون ارشادی، فرید سجادی حسینی، گیتی قاسمی، زیبا کرمعلی، شاهرخ فروتنیان، احسان امانی، آرش عدل‌پرور و مجید یلان به عنوان بازیگر او را همراهی کرده‌اند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: آرش به اتهام قتل نامزدش لیدا در زندان بسر می‌برد و در انتظار دادگاه است. او برای مادرش فرشته قسم می‌خورد که بی گناه است، فرشته به کمک وکیل آرش و یکی از دوستانش بهروز ساجدی، بدنبال جمع آوری مدارک و شواهدی برای اثبات بیگناهی پسرش است.
سایرعوامل فیلم عبارتنداز: نویسنده فیلمنامه: رضا کریمی بر اساس طرحی از حسین سلیمانی، کارگردان: محمدامین کریم پور، مدیر فیلمبرداری: مرتضی غفوری، طراح صحنه و لباس و گریم:علی عابدینی، مدیر تولید: محمود اتحادی، سرپرست گروه کارگردانی و مدیر برنامه‌ریزی: آرش سجادی حسینی، منشی صحنه:آتوسا شاه سیاه، مدیر صدابرداری:جواد مقدس، طراحی و ترکیب صدا:محمود موسوی نژاد، تدوین: بهرام دهقانی، موسیقی:فریدون شهبازیان، مشاور پروژه: آزیتا موگویی، تهیه‌کننده: رضا کریمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *