اخبار بهمن سبز

نخستین ورک شاپ ایمنی در سینماها برگزار می‌شود/ آموزش رابطان فنی در سینماهای کشور

مدیر آموزش موسسه بهمن سبز، از برگزاری نخستین ورک شاپ آموزشی تربیت رابطان فنی و ایمنی و اطفای حریق در سینماها خبر داد.

محمدرضا کاظمی در این زمینه گفت: به جهت ارتقای فنی و حرفه‌ای پرسنل و به لحاظ کم شدن میزان وابستگی استان‌ها از تهران تصمیم به برگزاری نخستین ورک شاپ اموزشی در زمینه تجهیزات فنی برای مدیران و کارکنان استانی موسسه بهمن سبز گرفته شد. موسسه بهمن سبز به عنوان مرکز ساخت و توزیع سالن‌های سینمایی،  در سراسر کشور سالن‌های متعددی دارد که دائما در حال ساخت و تجهیز شدن هستند و نیازمند تربیت نیروهای فنی خبره و کاربلد است.

این مدیر آموزشی ادامه داد: ما استان‌های تحت پوشش را در مرحله اول  به ۹ منطقه تقسیم کردیم که از هر استان، یک نفر، رابط فنی مجموعه خواهد شد و در صورت بروز مشکل فنی در سینماهای استان که نیازمند رسیدگی باشد، این نیروهای آموزش دیده هستند که مشکلات را برطرف خواهند کرد و به این شکل اتکا به مرکز، کمتر و مشکل سریع‌تر مرتفع خواهد شد.

کاظمی افزود: این رابطان فنی در نخستین ورک شاپ آموزشی  که طی روزهای شنبه و یکشنبه ۲۴ و ۲۵ مهرماه در دو سالن ازادی و بهمن با حضور استادانی چون  شروین احمدی که تجهیزات فنی سینماهای ایران را انجام می‌دهد و رضا عطارد جمشیدی برگزار می‌شود، نکاتی را می‌آموزند. ضمن اینکه به عنوان رابطان فنی مجموعه پس از گذران این دوره، خودشان در آینده به تربیت نسل دیگری خواهند پرداخت و در توسعه  امور آموزش فنی سینماداری کشور فعالیت خواهند کرد.

او همچنین توضیح داد: علاوه بر این به جهت این که سالن‌های سینمایی بسیار مستعد آتش‌سوزی هستند، در عصر روز نخست جلسه‌ای برای اشنایی با بحث ایمنی و اطفای حریق در سالن‌های سینمایی را نیز برای نخستین بار در سطح کشور برگزار خواهیم کرد تا دوستان بتوانند در این زمینه نیز کسب تجربه کنند ودر مواقع اضطرار از آموخته‌هایشان بهره ببرند.

مدیرآموزش موسسه بهمن سبز در خاتمه اظهار کرد: این ورک شاپ‌ها در آینده تکرار شده و به دو شکل حضوری و مجازی برای دوستان برگزار خواهند شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *