اخبار بهمن سبز, اخبار پروژه ها, اخبار سینما ها, سایر رسانه‌ها

نخستین پردیس سینمایی مازندران در نوشهر راه‌اندازی می‌شود

مدیر حوزه هنری مازندران از افتتاح نخستین پردیس سینمایی مازندران اوایل خرداد ماه امسال در نوشهر خبر داد.

مهدی معصومی گرجی روز دوشنبه در نشست خبری گفت که پردیس سینمایی مهر همافران نوشهر در چهار سالن ساخته شده که شامل یک سالن اصلی، دو سالن بزرگسال  و یک سالن  ویژ کودکان است.

وی هزینه ساخت این پردیس سینمایی را ۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود که این مبلغ از محل اعتبارات حوزه هنری کشور تامین شده است.

مدیر حوزه هنری مازندران اظهار داشت : قرارداد نخستین پردیس سینمایی مازندران با تعامل شورای اسلامی و شهرداری نوشهر در بهمن ماه سال گذشته با موسسه بهمن سبز به عنوان مرجع توسعه و ساخت سینما در کشور منعقد شد و در کمتر از چهار ماه آماده بهره برداری شد و پس از گشایش هم به مدت هشت سال در اختیار حوزه هنری خواهد بود.

وی مهم ترین هدف از راه اندازی پردیس سینمایی را تقویت و رشد فضای فرهنگی استان برشمرد و گفت : به دنبال احداث پردیس سینمایی ساری هستیم و برای احداث پردیس سینمایی در سایر شهرهای مازندران نیز با فراهم شدن زیر ساخت آمادگی داریم .

رئیس شورای اسلامی شهر نوشهر نیز در این جلسه افتتاح این پردیس سینمایی را یک ظرفیت خوب برای شهر برشمرد و گفت: این پردیس نقش بسزایی در فرهنگ شهر بویژه برای قشر متوسط جامعه خواهد داشت.

محمد صالح خویی تصریح کرد: برای راه اندازی این پردیس ۴۰۰ متر مربع زمین در مجتمع همافران به این پردیس اختصاص یافت.

نوشهر در حال حاضر یک سالن سینمایی به نام شقایق با مدیریت حوزه هنری مازندران دارد و در صورت راه‌اندازی پردیس سینمایی همافران، چهار سالن سینمایی دیگر با ظرفیت مجموع ۱۷۰ صندلی به زیرساخت‌های فرهنگی این شهر افزوده خواهد شد.

مجتمع تجاری همافران نوشهر ۱۷ هزار مترمربع زیربنا و ۲۰۰ واحد تجاری دارد که چهار سالن سینما، شهربازی، رستوران و پارکینگ به ظرفیت یکصد خودرو نیز در آن تعبیه شده و با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان مرداد پارسال به بهره‌برداری رسید.

حوزه هنری مازندران قرار است با همکاری شهرداری ساری یک پردیس سینمایی با پنج سالن نیز در ساری با ظرفیت مجموع ۶۱۵ نفر بسازد. این طرح در مرحله صدور پروانه ساخت از سوی شهرداری قرار دارد.

مازندران در حال حاضر به استناد آمارهای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی پنج هزار و ۳۳۱ صندلی فعال سینمایی دارد که در قالب سینماهای خصوصی، سینماهای زیر پوشش حوزه هنری و سالن‌های تجهیز شده متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تا پیش از شیوع کرونا اکران فیلم در آن‌ها انجام می‌شد.

سالن‌های سینمایی شقایق بابلسر، انقلاب بابل، جهان‌نما در چالوس، مجتمع آرامش رامسر و مجتمع اکسین آمل سینماهای غیردولتی مازندران هستند. چهار سینمای شقایق نوشهر، بهمن آمل، بهمن بهشهر و سپهر ساری مجموعا با ۶ سالن سینما نیز زیر پوشش حوزه هنری مازندران فعالیت می‌کنند.

 

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *