اخبار بهمن سبز, اخبار فیلم ها, سایر رسانه‌ها

نیکی کریمی: بهمن سبز نگاه حمایتی به فیلم دارد/ خوشحالم مردم استان آذربایجان «آتابای» را دوست دارند

نیکی کریمی گفت: خوشحالم فیلم آتابای در نمایش‌های مختلفی که در شهرهای استان آذربایجان داشته، مورد استقبال قرار گرفته است.

نیکی کریمی کارگردان فیلم سینمایی «آتابای» که این روزها جدیدترین ساخته سینمایی‌اش در مقام کارگردان روی پرده سینما رفته است، درباره اینکه آیا پیش بینی می‌کرده در شرایطی که حجم فیلم‌ها برای اکران زیاد است، این فیلم به نمایش درمی‌آید؟ گفت: موقعی که تصمیم به اکران «آتابای» گرفتم به غیر از فیلم قهرمان و دو فیلم دیگر، فیلم دیگری متقاضی نبود. البته می‌دانستم در شرایطی که سینماها به مرور بعد از کرونا بازگشایی می‌شوند، اکران فیلم صد در صد ریسک است، اما به نظرم آمد که بیشتر از این نمی‌خواهم فیلم بماند و دلم می‌خواست، فیلم اکران بشود.

او در عین حال بیان کرد: به هرحال فیلم‌های زیادی با هم اکران شدند ولی هر فیلمی تماشاگر خودش را پیدا می‌کند.

نیکی کریمی که فیلم  عاشقانه‌ای را ساخته است؛ در پاسخ به این سوال که در روزگاری که فیلم‌های خشن و تلخ بیشتر در سینما ساخته می‌شوند، شما یک فیلم عاشقانه ساخته‌اید آیا قصد داشتید این فضا را بشکنید؟ یادآور شد: حدود سه سال قبل یک روز بهاری به نظرم آمد فیلم آتابای دقیقا همان چیزی‌ست که دوست دارم، بسازم. چون می خواستم تماشاچی وقتی فیلم تمام می‌شود، حالش خوب باشد، این نکته‌ای بود که در وهله اول به ذهنم آمد.

این هنرمند در پاسخ به اینکه چرا برخلاف تجربه‌های قبلی در فیلم خودش بازی نکرده است، گفت: تصمیم نداشتم در فیلمم بازی کنم، چون فیلم بسیار سختی بود و می‌دانستم، صد در صد تمرکزم را باید برای ساخت آن  بگذارم.

کریمی همچنین درباره این که چرا به سراغ خطه آذربایجان و گویش ترکی در فیلم «آتابای» رفته است، توضیح داد: به تنها چیزی که فکر کردم  این بود که به هرحال در کشور ما خطه‌های مختلفی وجود دارد خیلی دلم می‌خواست که یک دنیای تازه‌ای را تجربه کنم و خیلی شخصی به سراغ این قضیه رفتم، همیشه گویش و زبان ترکی را دوست داشتم و خیلی از لحاظ شنیداری برایم جالب بود. البته مناطق دیگر را مثل کردستان، شمال و جنوب بررسی کردم اما احساس کردم اشعار و نحوه تغزلی بودن و سازهای آن منطقه باعث شد که دلم بخواهد در  خطه آذربایجان فیلمم را بسازم. و حالا پس از ساخت فیلم و در مقطع اکران خیلی خوشحالم که فیلم در نمایش‌های مختلفی که در شهرهای مختلف استان آذربایجان داشته است، مورد استقبال قرار گرفته است .

کارگردان آتابای در پاسخ به اینکه آیا از پخش‌کننده فیلم بهمن سبز (حوزه هنری) راضی است، گفت: خیلی راضی هستم چون با دید حمایتی، پر انرژی و پر توان فیلم را اکران کرده‌اند.

 کریمی در پاسخ به اینکه فیلم‌سازی و تهیه‌کنندگی گویا برایش این روزها جدی‌تر است، و به تازگی هم فیلم بلندی به تهیه‌کنندگی‌اش در جشنواره برلین پذیرفته شده است، آیا این روند را از این پس بیشتر از بازیگری پیگیری می‌کند، گفت: فیلم سازی بسیار برام لذت‌بخش است و اگر فیلم‌نامه‌ای بخوانم که احساس کنم، علاقه‌مندم، حتما تهیه‌کنندگی آن را قبول می‌کنم البته که خیلی به ندرت این اتفاق می‌افتد.

 

منبع:ایسنا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *