اخبار بهمن سبز, اخبار سینما ها, اخبار فیلم ها

۱۲هزار نفر مخاطب مستند «قاسم» شدند/استقبال از اکران ویژه مستند «قاسم» در ۱۱۰ سینمای کشور

نمایش مستند «قاسم» که همزمان با دومین سالگرد عروج ملکوتی سردار دل‌ها، از سوی سازمان سینمایی با همکاری حوزه هنری در برنامه‌ای سراسری برای اکران در سینماهای کشور پیش‌بینی شده بود با استقبال مردم و خانواده‌ها رو به رو شده است.این مستند که روز دوشنبه ۱۳ دی ماه در ۱۱۰ سینما، ۱۲۶ سالن و با ۱۳۶ سانس در سینماهای کشور و تمامی استان‌ها به نمایش در آمد میزبان  ۱۲هزار و ۷۸۲ نفر شد.

همچنین، دستگاه‌های سینماسیار انجمن سینمای جوانان ایران در طرحی پنج روزه اقدام به نمایش مستند قاسم در ۱۷۵ نقطه در شهرهای مختلف کشور کرده‌اند.

‎مستند «قاسم» به تهیه کنندگی مرتضی شعبانی، کارگردانی مهدی فارسی و نویسندگی محمدرضا ابوالحسنی محصول مرکز مستند حقیقت است. این اثر بیوگرافی ۴۰ سال سربازی شهید حاج قاسم سلیمانی را روایت می‌کند، یک بیوگرافی کامل از زندگی حاج قاسم از تولد تا اتفاقات بین المللی که شهید سردار سلیمانی در آن دخیل بود.

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی نیز در پی استقبال گسترده مردم و خانواده‌ها از «مستند قاسم» در سینماهای کشور در دومین سالگرد عروج ملکوتی سردار دل‌ها، طی پیامی از همکاری و تعامل چشمگیر مراکز مختلف فرهنگی و سینمایی در این اقدام ملی و ادای دین به سردار دل‌ها قدردانی و تشکر کرد.

در این پیام آمده است: «بدون تردید، حاج قاسم یک شاخص و یک نماد است؛ نمادی از پایداری و بصیرت در برابر تروریسم و استکبار. یک قهرمان ملی ماندگار در تاریخ این سرزمین است. نسل‌های آینده باید به خاطر داشته باشند که در روزگار سخت و گردنه‌های صعب انقلاب اسلامی سربازی فداکار با عهد و پیمانش، با شخصیت بارز و برجسته اش، با تواضع، تقوا و ولایتمندی و با جانش در برابر نظام سلطه و قدرت‌های متجاوز و تحجر سیاه ایستاد و در قلب یک ملت جاودانه شد.

در این راستا، سینما، رسالتش سنگین‌تر است. سینما که خود امروز از فقر قهرمان رنج می‌کشد به پیوند با مکتب شهید سلیمانی نیازمند است هم به نسبت دمیده شدن روح قهرمانی بر پیکره آن و هم به دلیل التزام به همراه شدن با طیف گسترده جامعه. تجربه نمایش مستند «قاسم» که در یک روز مهمان دل‌های مردم شد، نشان داد وقتی نگاه و انتخاب درست باشد مردم از آن با شکوه همراه می‌شوند.

سینمای ایران به حاج قاسم و قهرمانان مکتب حاج قاسم نیاز دارد، از آن رو که به حضور و همراهی میلیونی مردم و خانواده‌ها محتاج است. تجربه مستند «قاسم» نشان داده است سینمای ایران در نهضت تولید محتوا به تحول در افق نگاه نیاز دارد.

به سهم خودم از همه کسانی که در این حرکت سراسری همراه و همدل شدند از مسئولان سازمان صدا و سیما، حوزه هنری، مرکز مستند حقیقت، مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانواده سینما، مدیران سینماها، شورای صنفی اکران، انجمن سینماداران، از همکارانم در سازمان سینمایی، مدیران دفاتر سینمای جوان و حضور چشمگیر مردم در سالن‌های سینما…. تشکر و قدردانی می‌کنم.

به طور قطع، رویکرد سازمان سینمایی حرکت و تداوم این مسیر خواهد بود و از همه خالقان آثار و مراکز فعال در این زمینه برای عرضه آثارشان حمایت خواهیم کرد. اجرتان با شهدا / الحَمدُ اللهِ الذی اکرم المُستشهدینَ فی سَبیله. اَلحمدُ لله الذی رزقنا الشهاده فی سَبیله. اَلحمدُ للهِ الذی رزقنا الجَهاد فی سَبیلِ الاِسلام»

نمایش مستند «قاسم» که همزمان با دومین سالگرد عروج ملکوتی سردار دل‌ها، از سوی سازمان سینمایی با همکاری حوزه هنری در برنامه‌ای سراسری برای اکران در سینماهای کشور پیش‌بینی شده بود.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *