اخبار بهمن سبز, اخبار پروژه ها, سایر رسانه‌ها

شاعر گنبدی:پردیس سینمایی مهر گنبد می‌تواند محلی برای گفتمان هنرمندان باشد

کریم فزونی، هنرمند گلستانی گفت: پردیس سینمایی مهر گنبدکاووس می‌تواند به محلی برای گفتمان هنرمندان و تبادل آرا تبدیل شود و محل تلاقی افکار انقلابی و خوب باشد.

 پردیس سینمایی مهر گنبد که پیش‌تر سینما هجرت نام داشت، در فاز دوم طرح توسعه سینماهای حوزه هنری در دست بازسازی قرار گرفت تا تنها سینمای فعال این شهر با ۵۲۷ صندلی در دسترس علاقه‌مندان به هنر سینما قرار گیرد.

این پردیس سینمایی که سال ۱۳۴۲ با یک سالن و ۴۹۵ صندلی آغاز به کار کرده بود، در حال حاضر تبدیل به پردیس سینمایی با ۶ سالن شده است که سالن‌های قابوس، گنبد، آبشار، مهتاب، گلستان و رنگین کمان به ترتیب با ۳۸۶، ۲۷، ۲۶، ۳۹، ۲۵ و ۲۴ با امکانات بروز اعم از پروژکتور لیزر جهت نمایش و سیستم صوت بروز، صندلی‌های VIP و ایجاد فضایی مثل (کافی شاپ، کتابسرا، بوفه، گالری و…) پس از طی مراحل قانونی نهایی و به بهره‌برداری رسیده و درخدمت مردم گنبد قرار گرفته است.

افتتاح این سینما بهانه‌ای شد تا با «کریم فزونی» نقاش و شاعر شناخته شده اهل شهرستان گنبد گفتگوی کوتاهی داشته باشیم که در ادامه می‌خوانید.

وی در ابتدا با بیان اینکه تبدیل سینما هجرت گنبد به پردیس سینمایی مهر به توسعه فرهنگی شهر بسیار کمک می‌کند، عنوان کرد: اینکه سینمای تک‌سالنه تبدیل به پردیس سینمایی ۶ سالنه شده است، بسیار اتفاق خوبی و تاثیرگذاری‌ست چراکه می‌توان فیلم‌های متنوع ویژه کودکان و نوجوانان و بزرگسالان نمایش داد و سطح فرهنگی و هنری شهر را بالا برد. امیدوارم دوستان در ادامه مسیر موفق باشند و اطمینان دارم مردم شهر قطعاً از این پروژه استقبال می‌کنند.

این شاعر با اشاره به اینکه شهرستان گنبد ۲ سینمایی را که در گذشته داشته، از دست داده است، تصریح کرد: این پردیس سینمایی می‌تواند به محلی برای گفتمان هنرمندان و تبادل آرا تبدیل شود و محل تلاقی افکار انقلابی و خوب باشد.

فزونی در ادامه از خاطره‌ای یاد و عنوان کرد: به یاد دارم در زمان‌های قدیم سینماهای شهر گنبد بسیار شلوغ بود به گونه‌ای که برای خرید بلیت باید در صف‌های طولانی می‌ایستادیم. خوشبختانه پردیس سینمایی مهر شرایطی را مهیا کرده است که از چند سالن به صورت همزمان می‌توان برای نمایش فیلم استفاده کرد. همچنین این پردیس می‌تواند کاربری‌های دیگری هم داشته باشد تا تأثیر جامع‌تری بگذارد.

وی یادآور شد: اولین فیلمی که در سینما هجرت که حال تبدیل به پردیس سینمایی شده است، دیدم مربوط به قبل انقلاب می‌شود و «گنج قارون» نام داشت. آن زمان فیلم‌هایی از هندوستان، اروپا، ایتالیا و… در سینماهای ایران زیاد نمایش داده می‌شد و شاید بتوان گفت همین اتفاق باعث شد صنعت سینما در ایران بیشتر شکل بگیرد و رشد بهتری داشته باشد.

این شاعر در پایان ضمن گلایه از پایین بودن سطح امکانات فرهنگی و هنری در شهرستان گنبد خاطرنشان کرد: در حوزه سینما، تئاتر، هنرهای تجسمی و… آن گونه که باید به شهرستان گنبد توجه نشده است به عنوان مثال ما سالن تئاتر به آن شکل که باید داشته باشیم، نداریم و امکانات ضعیف است. مدتی پیش هم مشکلات ساختاری گنبد را با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح و تاکید کردیم که باید روی برخی از مسائل مهم کار شود. امیدوارم بازسازی این پردیس سینمایی راه را برای توسعه و بازسازی دیگر اماکن فرهنگی و هنری باز کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *