اخبار بهمن سبز, اخبار پروژه ها, اخبار فیلم ها

«مسافری از گانورا» تابلوی هنرمندانه‌ «ما می‌توانیم» است  

حجت‌الاسلام گنابادی­نژاد در مراسم تقدیر از عوامل تولید:

«مسافری از گانورا» تابلوی هنرمندانه‌ «ما می‌توانیم» است  

 

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین حجت گنابادی­نژاد معاون فرهنگی استاندار خراسان رضوی در مراسم تقدیر از عوامل انیمیشن سینمایی «مسافری از گانورا» گفت: خطی که رهبر معظم انقلاب فرمودند دقیق‌ترین و مؤثرترین خط برای انتقال یک پیام و یک ارزش و یک انقلاب است، نمونه‌اش انیمیشن «مسافری از گانورا» است.

 

به گزارش روابط‌عمومی  فیلم، مراسم تقدیر از عوامل انیمیشن سینمایی «مسافری از گانورا» با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین حجت گنابادی­نژاد معاون فرهنگی استاندار خراسان رضوی، محمد حسین‌زاده عیش‌آبادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، سید امیر شوشتری مدیرکل آموزش پرورش استان، مجید عسگری رئیس حوزه هنری خراسان و عوامل تولید این فیلم در سینما هویزه مشهد برگزار شد.

 

در این مراسم، پس از تماشای انیمیشن سینمایی «مسافری از گانورا» حجت‌الاسلام گنابادی نژاد، معاون فرهنگی استاندار خراسان رضوی ضمن تقدیر از تولید این انیمیشن سینمایی، آن را تابلوی هنرمندانه‌ای از «ما می‌توانیم» خواند  و گفت: «مسافری از گانورا توانست خیلی قشنگ با هنر پویانمایی دل‌های بینندگان را تسخیر کند و اعلام کند که ما مخاطبین زیادی در پیکره نیروهای انقلابی و مردم داریم که اگر آثار متناسب با مخاطب پیدا شود، سینماهای ما پر می‌شود از بینندگانی که دل در گرو آثار پاک، سالم و سازنده و هنری دارند.»

 

وی ادامه داد: «مزیت مسافری از گانورا به نظرم انتخاب مسیر محتوایی بسیار خوبی بود که خیلی هنرمندانه و دقیق و بدون شتاب‌زدگی و شعارزدگی انتخاب شده است. از مزیت‌های دیگر مسافری از گانورا این است که یک جمع جوان پای این کار آمدند. برای من این لحظه یک پیام دیگر کنار این ظرفیت بازنمایی شد که این جوان‌ها به‌رغم همه توانمندی‌ها و ابتکارات و تیم خوب، منسجم و هنرمندانه‌ای که داشتند، خودشان را از راهنمایی‌های پیش‌کسوتان جدا ندانستند و باید به این عزیزان هم تبریک و تهنیت گفت.»

 

وی در پایان گفت: «خطی که رهبر معظم انقلاب فرمودند دقیق‌ترین و مؤثرترین خط برای انتقال یک پیام و یک ارزش و یک انقلاب است، نمونه‌اش انیمیشن «مسافری از گانورا» است که می‌تواند برای همه ما این بازخوانی را داشته باشد که سنگر و خاکریز هنر، سنگر و خاکریز مهمی است تا بتوانیم ان‌شاءالله افق تمدن اسلامی را فتح، دنبال و معرفی کنیم. در مورد مسافری از گانورا همه ما باید افتخار کنیم که این فیلم یک مولود فرهنگی – هنری – سینمایی است از دیار مشهدالرضا منتسب به ولی‌نعمت ما حضرت علی ابن موسی‌الرضا است. از همه تیمی که این اثر را خلق کردند و نهادهایی که آن را پشتیبانی نمودند، خسته نباشید و خداقوت می‌گویم و برای آنها آرزوی موفقیت بیش‌ازپیش داریم.»

 

سعید توکلیان استاد و مدرس انیمیشن و از پیش‌کسوتان این حوزه در خصوص مسافری از گانورا گفت: «به نظر ما باید به آقای علمدار فراتر از خداقوت بگوییم، برای این فیلم که نشانه تلاش جمعی هنرمندان مشهدی است. بعد از گذشت ۵۵ سال از ورودم به مشهد، دیدن این فیلم برای من بسیار لذت‌بخش بود. من این افتخار را داشتم که آقای علمدار سال‌ها قبل در دانشگاه صداوسیما از دانشجویان من بوده است. این اثر حاصل تلاش یک گروه است که بسیار چشمگیر است. امیدواریم که اولین و آخرین کاری نباشد که با این صلابت تولید می‌شود. امیدوارم این تلاش و حمایت ها در مسیر مثبتی برای تولیدات آینده،  مستمر و مداوم باشد به خصوص که امکانات و استعدادهای  ویژه خراسان، در تولیدات هنری پرچم‌دار است.»

 

محمدحسین علمدار نویسنده و تهیه‌کننده انیمیشن سینمایی «مسافری از گانورا» هم در این مراسم اظهار داشت: «مسافری از گانورا مسیر بسیار طولانی را پیموده تا امروز در محضر شماست. از روزی که من نزد استاد توکلیان شاگردی کردم تا زمان جذب سرمایه برای این فیلم مسیر پرپیچ و خمی طی شد. سرمایه‌گذاران این اثر و حوزه هنری که زیرساخت را برای ما فراهم کرد و خیلی افراد دیگر که شاید الان در ذهن من نباشند، لطف و تلاش بسیاری کردند تا این فیلم به ثمر رسید. با این حال این هنوز اول راه است. تولید یک بحث است و ارائه و توزیع و مطرح‌شدن یک بحث دیگر است.»

 

وی ادامه داد: «همه شما که اینجا نشسته‌اید چه صاحب ‌منصب و مدیر و یا فرد عادی، می‌توانید در پخش و توزیع این اثر نقش داشته باشید بخصوص افغانستانی‌های عزیز ما. بالاخره این فیلم با یک رویکرد محتوایی نسبت به معلولین، همکاری و همیاری بین اقوام ایرانی به خصوص افغانستانی‌های عزیز تولید شده است. من امیدوارم که این فیلم یک اثر جریان‌ساز  باشد و بتواند این مودت را بین ما بیشتر کند.»

 

وی در پایان تاکید کرد: « این فیلم تنها اثر هنری این خطه نیست. همین‌الان من اطلاع دارم که بعضی از هنرمندان بااستعداد اینجا درگیر کاغذبازی و مشکلات اداری هستند. چند وقت دیگر فیلم ساعت جادویی اثر آقای نخعی روی پرده سینماها خواهد آمد و انتظار دارم همین‌طور که از ما حمایت کردید، از آنها هم حمایت کنید. فیلم این عزیزان خواهد آمد. این راهی که ما رفتیم، تا یک‌بخشی صاف و هموار شده است پس اجازه ندهید که این آثار زمین بخورد. ان‌شاءالله برای آنها اتفاقات خوبی رقم بخورد.»

 

دکتر محمدی نماینده صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران که یکی از سرمایه‌گذاران تولید انیمیشن سینمایی مسافری از گانورا است نیز در حاشیه این مراسم گفت: «انیمیشن مسافری از گانورا از میان چندین اثر انیمیشنی در سال ۱۳۹۷ انتخاب شد. ما نقش کوچکی در این راه داشتیم؛ ولی نقش ما جایی پررنگ می‌شود که این مسیر ادامه داشته باشد. الحمدلله ریل‌گذاری خیلی خوبی صورت‌گرفته که یکی از مزیت‌های این انیمیشن برای نظام و انقلاب اسلامی عزیز ما است. این انیمیشن اولین انیمیشن سینمایی است که با مشارکت سه مجموعه شامل یک بخش کاملاً خصوصی به‌عنوان سرمایه‌گذار، یک بخش نهادی و انقلابی مثل حوزه هنری که نظارت کیفی و بحث پخش را بر عهده داشت و یک مجموعه تولیدی خارج از تهران تولید شد. ما این ریسک را انجام دادیم و خوشحالیم که به بچه‌های مشهد اعتماد کردیم. ان‌شاءالله این ریل‌گذاری به همت همه شما بزرگواران ادامه پیدا خواهد کرد تا به قول آقای علمدار جریان‌ساز شویم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *