اخبار بهمن سبز, اخبار پروژه ها, اخبار تصویری, اخبار سینما ها, اخبار فیلم ها, اخبارهنرمندان, دسته‌بندی نشده, سایر رسانه‌ها

مراسم اکران ویژه مسافری از گانورا در تالار ایوان شمس

در مراسم اکران ویژه مسافری از گانورا مطرح شد:

قهرمانان معلولین اولین بار روی پرده سینما آمدند

 

اکران خصوصی انیمیشن مسافری از گانورا سه شنبه ۲۶ دی ماه در تالار ایوان شمس به همت موسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز و جامعه معلولین ایران با همراهی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با هدف ارتقاء وضعیت معلولین در شهر تهران در جمع مخاطبین دارای معلولیت برگزار شد.

این اکران خصوصی با حضور دکتر زهرا شمس احسان عضو شورای شهر تهران، دکتر فرزانه فخریان مشاور وزیر ارشاد در حوزه کودک و نوجوان، حمید گلی تهیه کننده و بازیگر حوزه کودکان، دکتر کامران عاروان مدیرعامل انجمن معلولین ایران، مهندس هادی پرگیر مدیر تامین برنامه شبکه سلامت، دکتر امیررضا مافی مدیر مرکز انیمیشن سوره و دکترحمید صاحب مدیر کل اداره سلامت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز پس از اکران این انیمیشن، دکتر شمس احسان عضو شورای شهر تهران ضمن تشکر از عوامل تولید کننده انیمیشن مسافری از گانورا گفت: از تیم تولیدکننده تشکر می‌کنم که هم به لحاظ فنی هم عناصر زیبایی شناختی این اثر ارزشمند را به حد اعلا رساندند.

وی در ادامه افزود: «این کار هم یک ارزش اجتماعی و هم یک دغدغه‌ همگانی است. این که کارگردان و تهیه کننده این انیمیشن توانستند این موضوع را تبدیل به سناریو و داستانی بکنند نشان از دغدغه و اهمیت آن دارد. باید شاکر باشیم که اقدامات سمن‌های فعال در کنار اقدامات حاکمیتی سبب این پذیرش در جامعه شده است که امروز قهرمان یک انیمیشن، کودک دارای معلولیت است. اگرچه این انیمیشن فرهنگ سازی و آموزندگی را در دستور کار داشته است، اما خود سبب تغییر یک نگرش در سطح جامعه است.»

وی در ادامه گفت: «ما قدردان تلاش‌های بی شائبه‌ی مدیران فرهنگی هستیم که جامعه را به این پذیرش رساندند که انیمیشنی با این کیفیت به موضوع معلولیت بپردازد. اثراتی که محصولات چند رسانه‌ای دارد بسیار ارزشمند است. زیرا کودکان را مدنظر قرار می‌دهد و معلولیت و نحوه تعامل با این مفهوم را آموزش می‌دهد.»

دکتر فخریان مشاور وزیر ارشاد در حوزه کودک و نوجوان مهمان دیگر این نشست، ضمن اشاره به اهمیت انیمیشن مسافری از گانورا بیان کرد: «از آقای دکتر مافی و همکارانشان در مرکز انیمیشن سوره تشکر می‌کنم که پای چنین کاری ایستاده اند، زیرا این روز‌ها ما خیلی مضامین متنوع در محصولات تصویری نمی‌بینیم. یکسری محصولات صرفا برای سرگرمی تولید می‌شوند، اما در نهایت به آن چیزی که نیاز جامعه است نمی‌پردازند. مسافری از گانورا یک محصول نسلی خواهد بود که که زمان های زیادی می توان در باره آن صحبت کرد. این انیمیشن یک موفقیت برای یک محصول تصویری است که بتوان آن را بار‌ها تماشا و به دیگران معرفی کرد.»

حمید گلی بازیگر و برنامه ساز تلویزیون در این نشست ضمن ابراز خوشحالی از تاثیرگزاری این انیمیشن در کشور مان گفت: «ما گاهی یادمان می رود که یک جمعیتی هستیم با تنوعی که دکتر شمس احسان اشاره کرد و برای این فرهنگ سازی، آموزش بسیار مهم است ویکی از مصادیق آن رسانه است اعم از تولیدات تلویزیون ، حوزه هنری، وزارت ارشاد و آموزش و پرورش و… که در این آموزش ها کودکان یاد می گیرند با افراد معلول چگونه رفتار و تعامل داشته باشند و کودکان معلول نیز یاد می گیرند که به هر شکلی که هستند می‌توانند با عزیزان دیگر تطبیق پیدا کنند و توانمندی و استعداد های خودشان را که خداوند در آن ها به ودیعه نهاده کشف کرده و پرورش دهند.»

در ادامه برنامه امیررضا مافی تهیه کننده انیمیشن مسافری از گانورا ضمن ابراز خرسندی برای اکران فیلم در جمع حاضر گفت: «این انیمیشن محصول زحمت برادران علمدار در شهر مقدس مشهد است که با این دغدغه آمدند و اثری را ارائه کردند. یکی از وجوه خیلی مهمی که ما باید درباره آن فرهنگ سازی کنیم اقلیت انگاری جامعه‌ی معلولان کشور است. وقتی ما اقلیت انگاری می­کنیم یک دید غیر کارشناسی را مضاعف می‌کنیم. ما در سینما و انیمیشن و تلویزیون برای این حوزه کار کم انجام داده ایم. محصولات مرتبط با این بخش بزرگ جامعه کم تولید شده است.»

وی افزود: «در سازمان سینمایی سوره و در تلویزیون تلاش می‌کنیم که قهرمان‌هایی از جنس معلولان روی پرده سینما و قاب تلویزیون دیده شوند. تلاش داریم در یکسال آینده سریالی که قهرمان آن معلول است را آماده پخش کنیم.»

انیمیشن “مسافری از گانورا “به کارگردانی احمد علمدار و تولید مرکز انیمیشن سوره است و  ۱۵ آذر ماه در تمام سینما های سراسر کشور در حال اکران است. همچین قابل ذکر است پخش و تبلیغات این انیمیشن سینمایی با موسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *